Etiket - Akbasan Matbaa

Matbaa Akbasan
Akbasan Kartvizit
İçeriğe git

Etiket

Faliyetlerimiz
Etiket / Sticker Nedir?

Etiket  / Stickerlar diğer adıyla kendinden yapışkanlı çıkartmalar kişiler,  butik işletmeler ya da kurumlar tarafından tarafından kullanılan baskılı  metaryellerdir. Etiket / Stickerlar sattığınız veya üretimini yaptığınız  ürünün türünü, adetini ve fiyatının göstermenin yanı sıra ve marka  bilinirliğinizi artırmayı sağlayan baskılı yapışkanlı kağıt  metaryellerdir.

Etiket / Sticker Tipleri.

 • Opak Etiket: Plastik bazlı olarak adlandırdığımız etiket grubu arasında yer alır. Isıya neme ve ışığa dayanıklı bir yapısı vardır kolay kolay yırtılmayan ve dış etkenlere karşı dayanıklılık gösteren türdedir.
 • Şeffaf Etiket: Alttaki yüzeyin görünmesini sağlamak için üretilen bir üründür. Aynı şekilde suya da dayanıklı etiket grubunda yer alır. Kozmetik ve temizlik sektörde yaygınca kullanılır.
 • Kuşe Etiket:  Kuşe kağıdın arkası yapışkanlı formudur. Kolayca yapışır ve en uygun  fiyatlı sticker çeşididir. Genellikle kısa raf ömrü olan, sıvı teması  olmayacak ürünlerde kullanılır.
 • Cam Etiketi:  Cam gibi düz yüzeylere yapıştırılan plastik bazlı etiket grubu arasında yer alır.  Beyaz baskı üzerine ters baskı yapılmasıyla üretilir. Böylece içeriden  yapıştırıldığında dışarıdan düz bir şekilde görülür ve tüm dış  etkenlerden korunmuş olur. Genellikle araba etiketi ya da camekanlı  mağazalarda kullanılır.
 • Çift Taraflı Etiket: Hem  ön, hem de arka yüzeyinde baskı olan etiketlerdir. Ters baskılı cam  etiketi gibi, bu ürünler de genellikle araç camlarında ve camekanlı  mağazalarda tercih edilir.
 • Kraft Etiket:   300 gr. kraft kağıda baskıyla üretilen etiketlerdir. Genellikle delikli  bir şekilde tercih edilerek ürün etiketi olarak kullanılır. Beyaz baskı  seçeneği sayesinde beyaz baskıyla üzerinde şık bir kontrast  yaratabilirsiniz.
 • Kraft Sticker: İnce  kraft kağıdın arkası yapışkanlı formudur. Kraft etikette olduğu gibi,  beyaz baskı kullanımı oldukça yaygın olan bir üründür. Özellikle butik  kozmetik markaların ve ev üretimi yapanların sıklıkla tercih ettiği bir  sticker çeşididir.
 • Mukavva Etiket: Çift  taraflı mukavva sıvamanın istenilen ölçülerde kesilerek, mukavvaya  delik açılmasıyla elde edilen bir etiket türüdür. Kullanım alanları  karton etiketle benzerlik gösterir, ancak karton ve kraft etiketten  farklı olarak hacmen daha büyük ürünlerde (vazo, kilim gibi) tercih  edilir.
 • Karton Etiket: Kalınlığından  ötürü karton olarak 300 gr. üzeri kağıtlara baskı yapılmasıyla üretilen  bir etiket çeşididir. En çok tercih edilen etiket baskı ürünlerinden  biridir. Genellikle ürün etiketi olarak kullanılır.
 • Metal Etiket: Metal  / Alüminyum levhaya, UV baskı tekniği uygulanmasıyla üretilen bir  etiket olan metal etiketler, yaygın olarak makine endüstrisinde ve  asansörlerde kullanılır.
 • Metalize Sticker Etiket: Metal  görünümlü parlak kağıdın arkası yapışkanlı formu olan metalize sticker  etiket, premium marka algısı yaratırken sıklıkla tercih edilen bir  sticker türüdür. Altın ve gümüş seçeneklerinden, marka kimliğinize göre  dilediğinizi tercih edebilirsiniz.
 • Non-perm (Az Yapışkanlı) Sticker Etiket: Kuşe  sticker etiketin, arkasındaki yapışkanı azaltılmış formudur. Hotel ve  organizasyonlarda, koltuk ve odaların temizlikten sonra ilk olarak gelen  misafir taraından kullanılacağnı gösteren sticker etiketler olarak  yaygın bir şekilde kullanılır.
Etiket
Online Sipariş
EvetHayır
Copyright © 2020 Akbasan
AKBASAN Matbaacılık
☏  0216 629 19 19
      0216 629 85 67
İçeriğe dön